Kultura i język głuchych

Kiedy:
niedziela 3.07.2016
Godzina:
10:00
Gdzie:
Szkoła Tańca „No Limits”
Bilety:

wstęp wolny

*cena biletu ulgowego
Kategoria:
Brave Akademia
Iwona Boguszyńska / Fundacja Rozwoju Integracji Społecznej

Warsztat jest okazją do poznania środowiska osób głuchych jako mniejszości językowej w Polsce. Uczestnicy dowiedzą się, czym jest Kultura Głuchych, czym różni się polski język migowy od języka polskiego, w jaki sposób komunikować się z osobami niesłyszącymi. Zostaną także wprowadzone podstawowe znaki języka migowego.

Warsztat będzie miał formę interaktywną. W środowisko osób niesłyszących wprowadzi nas, posiadająca wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami Głuchymi, Iwona Boguszyńska.

Warsztat potrwa 3 godziny.

Iwona Boguszyńska – posiada doświadczenie w pracy z osobami Głuchymi jako animator pracy osób niesłyszących, zaangażowana w projekty społeczne mające na celu aktywizację społeczną i zawodową Głuchych. Prowadzi szkolenia dla słyszących upowszechniające wiedzę na temat Kultury Głuchych, uczy komunikacji i podstaw Polskiego Języka Migowego. Założycielka Fundacji Rozwoju Integracji Społecznej.

 

Warsztaty są otwarte, bezpłatne i będą prowadzone w języku polskim. Obowiązują na nie zapisy, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona.

Zapisy oraz wszelkie pytania prosimy kierować na adres e-mailowy: sensoryczne@bravefestival.pl