Ograniczenia i możliwości

Kiedy:
niedziela 10.07.2016
Godzina:
10:00
Gdzie:
Szkoła Tańca „No Limits”
Bilety:

wstęp wolny

*cena biletu ulgowego
Kategoria:
Brave Akademia
fot. Jarek Wolny
Agnieszka Rybak, Jakub Gontarski

Podczas spotkania uczestnicy zmierzą się z psychofizycznymi granicami ciała, by niemożliwe uczynić możliwym, a ograniczenie możliwością. Będzie to warsztat pracy z ciałem nie wymagający doświadczenia ruchowego. Przez pracę z naszymi ograniczeniami poprowadzą nas Agnieszka Rybak i Jakub Gontarski, posiadający wieloletnie doświadczenia w zakresie tańca i ruchu, organizatorzy festiwalu „Cyrkulacje”, związani z  Instytutem  im J. Grotowskiego.

Warsztat potrwa 3 godziny.
 

Agnieszka Rybak
Uczy, porusza się, tańczy. Aktualnie rozwija wraz z Jakubem Gontarskim autorski program Struna Ciała . Związana z Instytutem im J. Grotowskiego w projekcie BodyConstitution. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca w Poznaniu. Absolwentka Academy of New Dance and Improvisation oraz programów instruktorskich z zakresu terapii, tańca i ruchu. Stale praktykuje i doskonali swój warsztat w kraju i za granicą. Praktyk i nauczyciel KINO MANA – hawajskiej metody pracy z ciałem. Jest praktykiem Thai Yoga Masage Sacret Dance szkoły Sunshine House z siedzibą w Chiang Mai oraz nauczycielem i praktykiem Life Impression Bodywork. Członek ECITE ( Europejska wymiana nauczycieli Contact Improvisation ). Współtwórczyni wrocławskiego środowiska contact improvisation i festiwalu CYRKULACJE www.cyrkulacje.wroclaw.pl

Jakub Gontarski
Współpracuje z Instytutem Grotowskiego w programie BodyConstitution. Zainicjował program działań Struna Ciała w której kierunkami pracy są ekspresja, obecność, dramaturgia, kreatywność u źródeł sztuk walk na ścieżce wojownika  perfomera. Podróżuje do Brazylii czerpiąc żywą inspirację, dokumentując i biorąc czynny udział w rytuałach Candomble. Współtworzył spektakle Animan - I am that, Dom Wariatów i wiele innych. Improwizuje ruchowo na scenie z muzyką na żywo. Jest absolwentem Wrocławskiej Szkoły "Kaskaderów Filmowych 13". Jest współorganizatorem Wrocławskiego Festiwalu CYRKULACJE i projektu Planet Kids. Prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Twórczych „Momentum”. Kilkanaście lat praktykował sztuki walki: japońskie judo i brazylijską capoeirę (w Brazylii i wielu krajach Europy). Uczył się u wybitnych nauczycieli ruchu w Polsce i na Świecie. Inspiruje się brazylijskim Jiu-jitsu i boksem, sportem, motoryką i mechaniką ciała. Współpracował z Fundacją „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego prowadząc liczne warsztaty, choreografie i spektakle z młodzieżą międzynarodową. Prowadzi warsztaty z dziećmi i młodzieżą ze środowisk wykluczonych we Wrocławiu m.in. w ramach projektu „Myśl w Ruchu” Instytutu Muzyki i Tańca. Prowadził zajęcia ruchowe w przedszkolu „Ente” (Centrum Współpracy Europejskiej). Gra na instrumentach afrobrazylijskich. Autor tomiku wierszy „ Śmierć i Odrodzenie”.

Warsztaty są otwarte, bezpłatne i będą prowadzone w języku polskim. Obowiązują na nie zapisy, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona.

Zapisy oraz wszelkie pytania prosimy kierować na adres e-mailowy: sensoryczne@bravefestival.pl

Inne propozycje tego dnia