Teatr 21: Klauni, czyli o rodzinie. Odcinek 3

Kiedy:
piątek 8.07.2016
Godzina:
18:00
Uwagi:
60 min
Gdzie:
IMPART, ul. Mazowiecka 17, Wrocław
Bilety:

Sprzedaż:

35/30* PLN (I miejsca)

30/25* PLN (II miejsca)

*cena biletu ulgowego
Kategoria:
Program główny
Polska

Warszawski Teatr 21 jest jedynym teatrem w Polsce, którego zespół tworzą aktorzy z zespołem Downa i autyzmem. Swą nazwę wziął od dodatkowego chromosomu 21, którym obdarzone są osoby z zespołem Downa.

Teatr 21 powstał w 2005 roku podczas warsztatów w Zespole Społecznych Szkół Specjalnych „Dać Szansę” w Warszawie, prowadzonych przez reżyserkę i pedagog Justynę Sobczyk. Dziś zespół ma na swoim koncie kilkanaście w pełni autorskich spektakli. Praca nad nimi jest wspólna od chwili, gdy powstaje pomysł i scenariusz, aż po finałową, pełnospektaklową formę sceniczną. Jak podkreśla Justyna Sobczyk, Teatr 21 burzy społeczne stereotypy poprzez sztukę. Ich przedstawienia zapadają głęboko w pamięć. Aktorzy zawodowcy, świetnie przygotowani do swojego fachu, mają jeszcze to coś, co oczarowuje i wręcz magnetyzuje widza. Bez wątpienia jest w nich nie tylko wielka pasja tworzenia teatru, ale i życiowa odwaga, umiejętność doceniania siebie i swojej inności jako daru, który nie każdemu jest dany.

Teatr 21 jest znany wrocławskiej publiczności – występował już podczas 10. Edycji Brave Festivalu w 2014 roku.

 

KLAUNI, CZYLI O RODZINIE. ODCINEK 3

W finałowym odcinku serialu spotykamy bohaterów w mieszkaniu treningowym. To ostatnia pozycja z listy życzeń – rodzina. Tak, aktorzy Teatru 21 postanawiają założyć rodzinę! Spektakl nawiązuje do tradycji cyrku, w którym jeszcze na początku XX w. prezentowano odmienność. Pokazy miały charakter teatralnego show i cieszyły się ogromną popularnością. Jak zmieniła się od tamtego czasu obecność osób z niepełnosprawnościami w przestrzeni publicznej? Czy znaleźliśmy już sposób na integrację?