Teatr Pieśń Kozła: Crazy God

Kiedy:
sobota 2.07.2016
Godzina:
19:00
Uwagi:
80 min
Gdzie:
Teatr Polski, Scena im. Jerzego Grzegorzewskiego, ul. Gabrieli Zapolskiej 3, Wrocław
Bilety:

Sprzedaż :

90/75* PLN (I miejsca)

60/45* PLN (II miejsca)

45/30* PLN (III miejsca)

spektakl tylko dla widzów dorosłych

*cena biletu ulgowego
Kategoria:
Program główny
Polska

Inspiracją do „Crazy God”, nowego spektaklu Teatru Pieśń Kozła, jest Hamlet Williama Szekspira. Klasyczny tekst zderzony został z brutalnym dziełem Heinera Müllera HamletMachine oraz Skowytem Allana Ginsberga.

Spektakl bezkompromisowo stawia pytanie o granice ludzkiej brutalności. Jak głęboko człowiek zanurza się w szaleństwo, gdy jego celem staje się zysk i władza?
Zespół artystyczny, złożony z performerów czternastu narodowości,  szuka odpowiedzi na tak postawione pytania, odnosząc się do różnych systemów społecznych, religijnych oraz do figury człowieka, który wypełniony pychą poczuł się bogiem na ziemi.

Spektakl łączy działania fizyczne z tekstem oraz charakterystyczną dla Teatru Pieśń Kozła polifonią.

Reżyseria: Grzegorz Bral
Muzyka: Katarzyna Szwed
Kostiumy: Alicja Gruca
Scenografia: Robert Florczak
Dramaturgia: Alicja Bral
Przygotowanie Chóru: Kelvin Chan 
Opracowanie instrumentów: Adam Clifford
 

 

Obsada: Henry McGrath, Anu Almagro, Adam Clifford, Jenny Kaatz, Rafał Habel, Ifi Ude, Dimitris Varkas, Julianna Bloodgood, Kelvin Chan, Olga Kunicka, Haitham Assem Tantawy, Natsumi Kuroda, Angelo Romagnoli, Katarzyna Janekowicz, Julien Touati, Colette Dalal Tchantcho, Peyman FallahianTeatr Pieśń Kozła przez lata swej działalności zdobył międzynarodowe uznanie jako jeden z najbardziej nowatorskich i awangardowych zespołów europejskich.

Zespół wciąż rozwija swoje spektakle w celu otworzenia i pogłębienia perspektywy unikalnych doświadczeń, które pozwoliłyby widzom odkrywać własną wrażliwość i humanizm. Zarówno trening, jak i próby oraz spektakle traktowane są jako część nieustannego procesu i rodzaj pracy laboratoryjnej, pozwalającej aktorom i reżyserowi poszukiwać coraz to nowszych technik i środków artystycznej ekspresji. Tym, co wyróżnia Teatr Pieśń Kozła, jest dążenie do międzyludzkiego spotkania i otwartości, które stanowią zalążek autentycznego doświadczenia.

Teatr nawiązuje do korzeni sztuki widowiskowej, bada europejską i wschodnią kulturę muzyczną. Organizuje wyprawy antropologiczno-badawcze. Grzegorz Bral prowadzi także działalność edukacyjną. Teatr Pieśń Kozła wykorzystuje unikalny trening aktorski nazwany Techniką Koordynacji, która jest  oryginalną i autentyczną metodą pracy z artystami. Praca pedagogiczna teatru rozwija się we współpracy z londyńską szkołą  Bral School of Acting (www.bralschool.com )

Teatr Pieśń Kozła prowadzi również warsztaty dla aktorów i praktyków z całego świata w ramach projektu Workshop Village. Letni sezon warsztatowy organizowany jest już od kilkunastu lat i przyciąga aktorów z całego świata.